office@pofam.poznan.pl +48 61-841-16-19

PROTEZY KRTANI / LARYNGOFONY

 

TRUTONE EMOTE

Najnowocześniejsze urządzenie na rynku polskim i światowym. Charakteryzuje się wysoką jakością dźwięku oraz wykonania. EMOTE pozwala uzyskać bardziej naturalną wymowę dając możliwość wyrażania emocji za pomocą jednego przycisku. Laryngofon posiada 6 trybów regulacji dopasowania tonu, dzięki czemu Pacjent ma możliwość znalezienia najbardziej odpowiadającej mu skali dźwięku. Wystarczy wyciszyć urządzenie by nie uruchomiło się podczas przenoszenia. Wygodna, ergonomiczna i minimalistyczna konstrukcja. Żywotność akumulatora do miesiąca czasu. Ładowanie urządzenia odbywa się przez kabel USB.

Parametry techniczne:

 • wymiary: długość 115 mm, średnica 30 mm
 • masa: 133 g (z akumulatorem)
 • Zasilanie: Li-lon 2600 mAh 3.6 V.

Krtań elektroniczna TRUTONE EMOTE
 

SOLATONE PLUS

Krtań elektroniczna SolaTone Plus jest prostym w użytkowaniu urządzeniem. Aparat posiada płynną regulację tonu oraz siły głosu za pomocą dwóch potencjometrów. Po ustawieniu żądanego tonu oraz głośności, urządzenie uruchamia się jednym przyciskiem. Ładowanie odbywa się przez port USB.

Parametry techniczne:

 • wymiary: długość 120 mm, średnica 33 mm
 • masa: 74 g (bez akumulatora)
 • zasilanie: 2 x AA - akumulator Ni-MH (2500 mAh)

 

Amplicord D1

Amplicord D1 to innowacyjna krtań elektroniczna wyprodukowana przez firmę Amplicord z obwodem w pełni cyfrowym. Włoski producent stworzył jedyne w swoim rodzaju urządzenie, które uruchamia się od razu do skóry szyi bez konieczności naciskania guzika.

Konfigurowanie i rozpoczęcie użytkowania odbywa się w bardzo intuicyjny sposób - wystarczy kilka kliknięć joystickiem, by móc cieszyć się dopasowanym do własnych potrzeb urządzeniem. Preferowane ustawienia użytkownika zostaną zapamiętane i w związku z tym proteza D1 będzie zawsze gotowa do użycia. Zainstalowana w pobliżu joysticka dioda LED sygnalizuje czy urządzenie jest włączone, wyłączone lub w trybie ładowania. Ładowanie krtani elektronicznej odbywa się poprzez podłączenie ładowarki do aparatu.

Parametry techniczne:

 • wymiary: długość 138 mm, średnica 32 mm
 • masa: 103 g (bez akumulatora)
 • zasilanie: 9 V - akumulator Ni-MH (250 mAh)

 

Amplicord 55X

Model ten jest na rynku polskim już od ponad 20 lat i z powodzeniem zastępuje głos u osób po resekcji krtani. Jest łatwy w obsłudze, lekki i bezpieczny. Laryngofon posiada płynną regulację tonu oraz siły głosu za pomocą dwóch potencjometrów wyskalowanych w zakresach od 1 do 4. Po ustawieniu żądanego tonu oraz głośności, urządzenie uruchamia się jednym przyciskiem. Akumulator należy ładować w firmowej ładowarce.

Parametry techniczne:

 • wymiary: długość 122 mm, średnica 31,6 mm
 • masa: 80 g (bez akumulatora)
 • zasilanie: 9 V - akumulator Ni-MH (250 mAh)

Krtań elektroniczna Amplicord 55X
 

Romet R310

Wykonany z wytrzymałego i lekkiego materiału DuPont Delrin. Krtań elektroniczna posiada możliwość regulacji siły i tonu głosu. Po ustawieniu żądanego tonu oraz głośności, urządzenie uruchamia się jednym przyciskiem. Laryngofon jest dobrze dopasowany do dłoni. Posiada wytrzymałą obudowę.

Parametry techniczne:

 • wymiary: długość 132 mm, średnica 35 mm
 • masa: 90 g (bez akumulatora)
 • zasilanie: 9 V - akumulator Ni-Cd (700 mAh).

Krtań elektroniczna Romet R310
 

Romet R120

Wytrzymały i łatwy w obsłudze - nie trzeba regulować tonu ani siły głosu. Doskonały jako aparat podstawowy lub zastępczy. Ergonomiczny kształt powoduje wygodę w użytkowaniu tego modelu.

Urządzenie uruchamia się jednym przyciskiem. Akumulator należy ładować w firmowej ładowarce.

Parametry techniczne:

 • wymiary: długość 128 mm, średnica 35 mm
 • masa: 80 g (bez akumulatora)
 • zasilanie: 9 V - akumulator Ni-Cd (700 mAh).

Krtań elektroniczna Romet R120
Krtań elektroniczna Romet R120
 
 

Metody finansowania zakupu krtani:

 • Środki z NFZ - 1600 zł.
 • Środki z PFRON – do 2400 zł.
 • Środki własne
 

PFRON

 • Do 100% kwoty dofinansowania przez NFZ – jeśli Pacjentowi nie przysługuje refundacja z NFZ.
 • Do 150% sumy kwoty refundacji NFZ, jeśli Pacjent korzysta z dofinansowania NFZ, a cena zakupu przekracza kwotę refundacji.
 • 3700 zł -1600 zł (NFZ)= 2100 zł (PFRON)
 • Żeby ustalić jaką kwotę PCPR/MOPS przyzna na zakup krtani elektronicznych (ze środków PFRON) należ udać się do najbliższego punktu i złożyć wniosek. Kwoty są ustalane indywidualnie.

O szczegóły zapytaj się sprzedawcy w sklepie medycznym Pofam!

Jeżeli masz problemy z opanowaniem mowy zastępczej nie zwlekaj z zakupem krtani elektronicznej. Każda ubezpieczona osoba po usunięciu krtani ma prawo otrzymać w ramach NFZ protezę krtani.
Co należy zrobić, żeby taką krtań otrzymać?
 1. Podczas najbliższej wizyty u laryngologa poproś o wystawienie zlecenia na elektroniczną krtań. Wystawienie takiego zlecenia odbywa się w systemie elektronicznym. Lekarz wypełnia zapotrzebowanie, a system nadaje unikalny numer identyfikacyjny tego dokumentu.
 2. Następnym krokiem jest wybranie się do sklepu medycznego w celu wyboru i realizacji zlecenia. Zlecenie jest gwarancją zapłaty przez NFZ kwoty 1.600 PLN. W przypadku wyboru droższego urządzenia Pacjent dopłaca różnicę lub korzysta z dopłaty ze środków PFRONu.
 3. W przypadku udokumentowanych niskich dochodów należy udać się do właściwego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (zależnie od miejsca zamieszkania) i wystąpić o dofinansowanie zakupu elektronicznej krtani wykorzystując środki PFRON. Na ten cel można otrzymać nawet do 2400 zł. Kwota przyznawana jest ustalana indywidualnie.
 4. Ustal z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zasady rozliczenia dopłaty do limitu NFZ (np. krtań kosztuje 3.000 zł minus limit NFZ 1.600 zł - dopłata 1.400 zł). Jeżeli nie dysponujesz środkami na zakup krtani MY wystawimy fakturę, którą należy dostarczyć do MOPS lub PCPR w celu uregulowania należności. Możesz również zapłacić gotówką dopłatę, a kwotę jaką zapłaciłeś zwrócimy po dokonaniu zapłaty przez MOPS lub PCPR.
 5. Pamiętaj, tryb i zasady rozliczenia, musisz wcześniej uzgodnić z MOPS lub PCPR.
 6. Zlecenie należy zgłosić do firmy:
W instrukcji obsługi znajdziesz podstawowe wskazówki do samodzielnej nauki mowy.
Stosując się do wskazówek zawartych w instrukcji, opanujesz mowę przy pomocy krtani w ciągu kilku dni.
Oferowane krtanie: TruTone, SolaTone Plus, Romet i Amplicord to gwarancja wysokiej jakości nowego głosu, bezawaryjna praca i łatwa obsługa.

Pamiętaj elektroniczna krtań przysługuje Ci raz na 5 lat jeśli posiadasz 2 lub 3 grupę inwalidztwa oraz bez limitu czasowego dla osób które posiadają 1 grupę lub orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.